Milion Dzieci Modli się na Różańcu

Drodzy Katecheci,

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego 18 października o godzinie 9:00, włącza się w międzynarodową akcję modlitewną „Milion Dzieci Modli się na Różańcu”. Zawracamy się z prośbą, aby tego dnia w ramach katechezy szkolnej odmówić wraz z uczniami jedną część różańca w intencji pokoju na świecie. W tym dniu na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modlą się na różańcu w intencji pokoju, ta szczera modlitwa może odmienić naszą planetę. Wspieramy tę inicjatywę w wielu krajach, gdyż wierzymy, że prośba niewinnych serc dzieci jest szczególnie miła Bogu.

Jezus powiedział:

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im;

do takich bowiem należy królestwo Boże”,

a w innym miejscu:

„Zaprawdę, powiadam wam: jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci,

nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”.

 

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”.

To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”.

Tak rozpoczęła się akcja „Milion Dzieci Modli się na Różańcu”.

Zapraszamy do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców. Modlitwa działa cuda! Wierzymy, że wspólnie możemy zmieniać świat, szczególnie tam, gdzie dochodzi do ciągłych ataków na chrześcijan. Modlitwa i czynna pomoc prześladowanym za wiarę w Jezusa Chrystusa da naszym Braciom i Siostrom w wierze siłę, by przetrwać ciężki czas.

Prosimy także o informację o włączeniu się w akcję (proszę o podanie szkoły, klasy i liczby uczniów) drogą mailową na adres r.cyfka@pkwp.org

Na naszej stronie są także gotowe materiały do pobrania na ten dzień:

http://pkwp.org/kampanie/milion_dzieci_modli_sie_na_rozancu

TEGO DNIA BĄDŹ Z NAMI I MÓDL SIĘ Z NAMI O POKÓJ NA ŚWIECIE!

 

 

 

Ks. Rafał Cyfka

Papieskie Stowarzyszenie

Pomoc Kościołowi w Potrzebie