Ogłoszenia

1) ŚDM Panama

Zwracam się z ogromną prośbą o przekazanie informacji dot. Światowych Dni Młodzieży. W załączniku dołączam wszelkie informacje organizacyjne naszej warmińskiej grupy. Do 24 marca (soboty) zamykamy ostatecznie listę uczestników!

Dodaję również załącznik z wszelkimi informacjami i prezentację multimedialną – możną, ją wykorzystać, jako narzędzie reklamowe. Najbliższe spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 marca 2018 roku – o godz. 15:00 w szkole katolickiej (ul. Mickiewicza 10).

Wszelkie informacje: www.mlodzi.archwarmia.pl lub pod numerem telefonu: 793 13 94 94.

 

2) ŚWIĘTO MŁODYCH 2018

W kilku miejscach naszej diecezji odbywa się wiele ciekawych inicjatyw młodzieżowych z okazji Święta Młodych (Niedziela Palmowa). Bardzo proszę o informację zwrotną, co i gdzie się odbywa jesteśmy ciekawi, co ciekawego dzieje się w tym czasie (zresztą dopytuje się o to Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży). Informację proszę przesyłać na e-mail: radimex@wp.pl

Centralne wydarzenia związane z obchodem Święta Młodych odbędą się 25 marca (Niedziela Palmowa) w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz w Centrum Duszpasterskim.

Szczegóły na plakacie i w liście, który proszę przekazać wspólnotom młodzieżowym i osobom pracującym z młodzieżą.

 

3) PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

Każdego roku w piątek po Wielkanocy odbywa się Pielgrzymka Maturzystów. Ponieważ w tym roku jest to pierwszy piątek miesiąca i wielu kapłanów prosiło o przeniesienie, dlatego wyjątkowo tegoroczna pielgrzymka odbędzie się 5 kwietnia  (czwartek).

Zgodnie z wynikami ankiety, która została przeprowadzona przez nasz Wydział Nauki Katolickiej, jako miejsce spotkania została wskazana Święta Lipka. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Plakat z programem znajduje się w załączniku. Bardzo proszę o potwierdzenie obecności grup wysyłając smsa na numer 793 13 94 94 (podajemy nazwę grupy/parafii, ilość osób oraz imię i nazwisko opiekuna).

 

4) TANIEC WIELKANOCNY

W tym roku po raz VI zapraszamy do ewangelizacji przez TANIEC WIELKANOCNY. To radosne wydarzenie jest okazją do podzielenia się radością Paschalną. Sam taniec odbędzie się 8 kwietnia 2018 roku (niedziela) na olsztyńskiej starówce – początek godzina 13:30.

Pierwsza próba: 19 marca 2018, godz. 18:30, sala pod kościołem kapucynów w Olsztynie (ul. Pana Tadeusza). Prosimy o przekazanie informacji młodzieży. Plakat również w załączniku.

Więcej informacji na stronie wydarzenia – faecbook: taniecwielkanocny.olsztyn

 

5) DEBATA O MŁODYCH i SYNOD MŁODYCH

Kończąc pierwszą część prac Warmińskiego Synodu Młodych serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników, katechetów, kapłanów pracujących z młodzieżą, wspólnoty młodzieżowe do wspólnego spotkania w ramach Święta Młodych. Spróbujemy podjąć dyskusję na temat działalności młodych, form ewangelizacji, ufamy, że stanie się to również miejscem promocji różnych inicjatyw skierowanych do młodych. W tym wydarzeniu, chcemy pokazać potencjał, jaki tkwi w pracy z młodzieżą i dla młodzieży.

Termin debaty: 14 kwietnia (sobota)

Miejsce: Aula Wydziału Teologii (ul. Hozjusza 15, Olsztyn)

Start godzina: 10:30

Obecnie kończymy opracowywać program tego spotkania, który niebawem umięśnimy na stronie synodu młodych (www.synodmlodych.pl) oraz na stronie Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży (www.mlodzi.archwarmia.pl)

Plakat z zaproszeniem również umieściłem w załączniku. W sposób szczególny zapraszamy katechetów (dla chętnych udzielimy stosownego zaświadczenia o obecności na konferencji) i kapłanów pracujących z młodymi. Plakat na to wydarzenie w załączniku.

 

6) DZIEŃ OTWARTY W OLSZTYŃSKIEJ SZKOLE KATOLICKIEJ

W załączniku przesyłam plakat z zaproszeniem do odwiedzenia naszego olsztyńskiego XIII Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego im. Świętej Rodziny (ul. Mickiewicza 10). Będę wdzięczny za pomoc w przekazanie informacji np. poprzez umieszczenie plakatu na stronie parafii lub publikując w różnego rodzaju portalach społecznościowych. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie: www.zsk.olsztyn.pl/liceum


Pierwsza Komunia w III klasie

W związku z nowelizacją ustawy oświatowej Konferencja Episkopatu Polski, uchwałą z dnia 28 września 2010 roku ustaliła, że dzieci będą przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej w klasie trzeciej. Natomiast Komisja Wychowania Katolickiego w porozumieniu z Radą Stałą Konferencji Episkopatu Polski, 14 marca 2012 roku, wydała w tej w sprawie, komunikat informujący o terminie Pierwszej Komunii Świętej na koniec pierwszego cyklu edukacyjnego, czyli w klasie trzeciej. Ustalenia te są zawarte w Podstawie programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce, zatwierdzonej przez Konferencję Episkopatu Polski, 8 marca 2010 r. w Warszawie oraz w opracowanym do niej i przyjętym przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP Programie nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach.

– Wobec powyższych zmian, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, informuję, że w archidiecezji warmińskiej Pierwsza Komunia Święta będzie udzielana pod koniec klasy trzeciej szkoły podstawowej.

Niezwykle ważna jest rola rodziców w przygotowaniu dziecka do I Komunii Świętej i ich troska o dalszy rozwój życia duchowego całej rodziny. Dodał też, że wyrazem tego jest okazywana pomoc dziecku w systematycznym uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej, rozwijanie życia modlitwy, życia sakramentalnego, a także zainteresowanie katechezą w następnych klasach. – Uroczysty dzień I Komunii Świętej, dzień pierwszego, pełnego uczestnictwa w Eucharystii, niech stanie się rzeczywiście początkiem pogłębionej przyjaźni dziecka z Chrystusem!